Aktualności

Marcin i Krystian królami dachu płaskiego

Tysiące widzów przyglądało się zmaganiom podczas IX Mistrzostw Polski Młodych Dekarzy, których Yetico było złotym partnerem. W walce o tytuł najlepszych dekarzy na dachu płaskim zwyciężyli Marcin Minorczyk i Krystian Klara.

IX MPMD to prawdziwe święto w branży dekarskiej. Starsi dekarze mogą spotkać się towarzysko z kolegami z branży w odmiennej niż codzienna, budowlana, atmosferze. Dla młodych dekarzy – w szczególności uczestników mistrzostw – to okazja na sprawdzenie i weryfikację swoich umiejętności.

Rywalizacja podczas IX MPMD, organizowanych w ramach Targów Budowlanych BUDMA przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, była podzielona na cztery kategorie: dach stromy, dach metalowy, fasady oraz dach płaski.

Yetico zaangażowało się w mistrzostwa, dostarczając m.in. produkt do termoizolacji dachów płaskich. Zawodnicy, którzy mieli dwa dni na ułożenie tej przegrody, wykorzystali grafitowy styropian PASSIVE PREMIUM PODŁOGA. O zwycięstwo w tej kategorii rywalizowały trzy drużyny. Premiowana była szybkość układania, poprawność realizacji zadania i estetyka dachu.

Ostatecznie zwyciężyli ubiegłoroczni mistrzowie: Marcin Minorczyk i Krystian Klara, którzy budowali dach pod okiem mentora – Mirosława Minorczyka.