Aktualności

Ociepliliśmy dach płaski na ważnej inwestycji w Krakowie

Jakość naszego systemu ocieplania dachów płaskich zadecydowała, że produkt Yetico ocieplił budowę prestiżowego biurowca AFI Park w Krakowie.

To nie pierwszy raz, kiedy wykonawca decyduje się na ocieplenie i wyprofilowanie dachu płaskiego produktami Yetico. System ocieplenia spadkowego oferowany przez naszą firmę został do tej pory wykorzystany na setkach obiektów zarówno prywatnych, jak i publicznych. Tym razem, od wiosny 2018 roku sukcesywnie dostarczaliśmy nasz produkt do ocieplenia sześciokondygnacyjnego biurowca w stolicy Małopolski, zamykając kolejne etapy tej inwestycji.

Warte podkreślenia jest to, że budynek ten został zaprojektowany z myślą o ograniczeniu negatywnego oddziaływania na środowisko naturalne. Na dachu swoje miejsce znajdą m.in. kolektory słoneczne, a w środku znajdzie się kotłownia na paliwo gazowe.

Na plac budowy dostarczyliśmy jeden z naszych najlepszych produktów EPS 200. To styropian o bardzo dobrej lambdzie (λ ≤ 0,034 [W/(m·K)]) i dużej wytrzymałości na ściskanie CS ≥ 200 [kPa]. Produkt ten został wykorzystany jako płyty bazowe, pełniące funkcję termoizolacyjną oraz jako płyty spadkowe (również grzbietowe i korytowe). Łącznie ociepliliśmy i wyprofilowaliśmy ponad 4,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni dachu biurowca AFI Park.