Aktualności

Yetico partnerem prestiżowej konferencji

W dniach 6-8 czerwca na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbyła się konferencja naukowa "Ochrona budowli przed wilgocią i wodą naporową", której Yetico było głównym sponsorem.

Spotkanie naukowców na Wydziale Nauk Technicznych było okazją do zapoznania się z bieżącymi zagadnieniami dotyczącymi ochrony przeciwwilgociowej budynków. Zgromadzeni mogli wysłuchać prelekcji, w których m.in. poruszano problematykę drenażu, mówiono o metodach odtwarzania poziomych izolacji czy też skutkach nieprawidłowego wykonania izolacji przeciwwilgociowej we współczesnych budynkach mieszkalnych.

Dla nas spotkanie na uniwersytecie miało charakter nostalgiczny, gdyż od wielu lat współpracujemy z profesorem Robertem Wójcikiem z Zakładu Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli UWM, a naukowiec wspierał nas przy projektowaniu płyt o obniżonej chłonności wody AQUA. W swoim wystąpieniu Marcin Rostek, prezes Yetico przypomniał nie tylko historię styropianu, firmy, ale także opowiedział, jak wyglądała współpraca z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim.

W kuluarach natomiast mogliśmy spotkać się z przedstawicielami kadry naukowo-dydaktycznej i firm budowlanych. Podczas rozmów dyskutowaliśmy głównie o produktach z naszej oferty, które znakomicie radzą sobie w środowisku wodnym i zawilgoconym - AQUA i AQUA PASSIVE.