Passive - grafitowe płyty styropianowe


 

Do 30% lepsza termoizolacja

Decydujący przy wyborze materiału termoizolacyjnego jest jego współczynnik przewodzenia ciepła. Zasadą jest, że im jest on niższy, tym lepsze ocieplenie. W przypadku styropianów grafitowych o jego niskim, a więc bardzo dobrym poziomie, decyduje surowiec z dodatkiem grafitu. Grafit nadaje styropianowym płytom charakterystyczny, szary kolor oraz pozwala osiągnąć współczynnik  λ ≤ 0,031 [W/(m·K)]. Grupa produktów PASSIVE charakteryzuje się lambdą w przedziale od 0,031 do 0,033 [W/(m·K)] oraz szeroką gamą zastosowań od podłóg, przez fasady po dach. 

Wykorzystując styropian grafitowy, zapewniający takie same parametry ocieplenia jak styropian biały, możemy wykonać aż o 30% cieńszą termoizolację. Dlatego też styropiany te nadają się idealnie do termoizolacji elewacji, gdzie gruba warstwa ocieplenia mogłaby pogorszyć estetykę budynku, tworząc efekt tzw. „okienek strzelniczych” oraz izolacji miejsc, w których zależy nam na bardzo dobrym dopływie światła dziennego (balkony, loggie). Cienka warstwa termoizolacji ma olbrzymie znaczenie przy renowacji budynków zabytkowych, kiedy chcemy ograniczyć straty ciepła, zachowując przy tym historyczny wygląd zabytku. Z drugiej strony przy zachowaniu tej samej grubości płyt grafitowych co styropiany białe, osiągamy aż do 30% lepszą termoizolację. Dlatego płyty grafitowe idealnie nadają się do budownictwa pasywnego oraz energooszczędnego, za którym przemawia najważniejszy argument – płacimy mniejsze rachunki za energię. Warto dodać, że niskie koszty eksploatacji mają przełożenie na zwiększenie wartości inwestycyjnej nieruchomości.  

 


Regulacje prawne dotyczące energooszczędności

Od lat rośnie zainteresowanie styropianem grafitowym, którego udział szacuje się już na 20% ogólnej sprzedaży materiałów styropianowych. Dzieje się tak nie tylko ze względu na rosnącą świadomość ekologiczną klientów oraz chęć obniżania kosztów energii, ale przede wszystkim dlatego, że zaostrzane są przepisy dotyczące ochrony cieplnej budynków. Od 01.01.2014 obowiązują w Polsce nowe warunki techniczne, które zwiększają wymagania dotyczące izolacyjności termicznej ścian budynków oddawanych do użytkowania. W zmienionych przepisach pojawiły się nowe, bardziej rygorystyczne wymogi w zakresie energooszczędności budynków. Stopniowo w kilkuletnich odstępach wprowadza się nowe, niższe wartości współczynnika przenikania ciepła U dla ścian, dachów, stropów i stropodachów dla wszystkich rodzajów budynków (zarówno nowych, jak i modernizowanych). Sprostanie tym regulacjom możliwe jest poprzez zwiększenie grubości warstwy termoizolacyjnej lub dzięki poprawie parametrów termoizolacyjnych wyrobów styropianowych.




 

 

Dowiedz się więcej

Gamma Passive Fasada
 λ≤0,033 W/(m·K)]
Beta Passive Fasada 
λ≤0,032 W/(m·K)
Alfa Passive Fasada 
λ≤0,031 W/(m*K)
Passive Podłoga 
λ≤0,031 W/(m*K)
Passive Premium Podłoga
λ≤0,031 W/(m*K)