Passive + - specjalistyczne płyty grafitowe

​​Grafitowe płyty z plusem od Yetico

Dzięki niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła styropiany grafitowe zyskały bardzo dużą popularność w budownictwie. Nic dziwnego – styropian pełni przede wszystkim funkcję termoizolacyjną i niski współczynnik jest jego głównym atutem. Istnieją jednak przypadki, gdzie oprócz bardzo niskiej lambdy ważną rolę odgrywają inne parametry i cechy styropianu. Dlatego Yetico wprowadza grupę produktów PASSIVE+ czyli grafitowych płyt z plusem, które łączą w sobie świetne parametry termoizolacyjne z dodatkowymi korzyściami istotnymi ze względu na przeznaczenie płyt.
AQUA PASSIVE. Lambda 0,031.
Grafitowe ocieplenie fundamentów

Jeśli zależy nam termoizolacji maksymalnie zwiększającej energooszczędność budynku, wiemy już, że dobrze jest ocieplić go styropianem z dodatkiem grafitu. Pamiętajmy jednak, że kompleksowa ochrona cieplna to nie tylko izolacja ścian, dachów czy podłóg. Musimy wykonać ją również prawidłowo przy fundamentach, gdzie duże zagrożenie stanowi woda gruntowa. Niewłaściwie zaizolowany fundament, nawet przy dobrze ocieplonych fasadach, może spowodować straty (wilgoć, zagrzybienie) trudne i kosztowne w naprawie. Produktem dedykowanym takim przegrodom są płyty AQUA PASSIVE. To grafitowe płyty o obniżonej chłonności wody, które łączą w sobie bardzo dobre parametry termoizolacyjne z niską nasiąkliwością. Współczynnik przewodzenia ciepła osiąga poziom λ≤0,031 [W/(m·K)] a nasiąkliwość nie przekracza 2%. Płyty doskonale sprawdzą się zatem w izolacji miejsc zawilgoconych oraz narażonych na działanie wody. 

Produkt ze względu na swoje właściwości nadaje się również do termoizolacji dachów nieużytkowych czy zielonych oraz podłóg w pomieszczeniach wilgotnych i narażonych na zalanie (myjnie, chłodnie, łazienki), gdzie w przypadku przedostania się wody do warstwy termoizolacyjnej zachowa ona swoje właściwości cieplne. Płyty można aplikować w miejscach o obciążeniach użytkowych do 3,0 t/m2.                        


 

 

Dowiedz się więcej

AQUA PASSIVE EPS-P 100
 λ≤0,031 W/(m∙K)]
AQUA PASSIVE EPS-P 80
λ≤0,031 W/(m∙K)