Styropian grafitowy (energooszczędny)


​​​Grafitowe styropiany mogą więcej


Budując dom marzymy o tym, aby w przyszłości płacić jak najmniejsze rachunki za jego utrzymanie. Jednym z kosztów, który będziemy ponosić to koszty ogrzania domu. Dlatego warto zainwestować w lepszy materiał, który w ostateczności przyniesie większe oszczędności. 

Najważniejszą cechą produktu termoizolacyjnego jest jego współczynnik przewodzenia ciepła, tzw. lambda (λ). Im niższy, tym produkt ma lepsze właściwości izolacyjne. Styropiany grafitowe z grupy Passive frmy Yetico osiągają lambdę od 0,031 [W/(m·K)], co jest jednym z najlepszych rezultatów wśród styropianów dostępnych na rynku. Dzięki temu doskonale sprawdzą się w jednorodzinnym budownictwie energooszczędnym i wszędzie tam, gdzie stawiasz na oszczędności. Pamietajmy, że dobrze ocieplony dom to nie tylko komfort cieplny mieszkańców domu, oszczędności, ale również wzrost wartości inwestycyjnej budynku.

Poznaj energooszczędne styropiany od Yetico.
 

Myślenie o ochronie domu powinno zacząć się od fundamentów. Zaizolowane złym materiałem lub w niewłaściwy sposób są przyczyną powstawania mostków termicznych, znacznych strat ciepła, zawilgocenia i zagrzybienia murów domu. W dodatku źle wykonana izolacja fundamentów jest kosztowna i trudna w naprawie. Styropian AQUA PASSIVE  to grafitowe płyty o obniżonej chłonności wody, które łączą w sobie bardzo dobre parametry termoizolacyjne z niską nasiąkliwością. Współczynnik przewodzenia ciepła osiąga poziom λ≤0,031 [W/(m·K)] a nasiąkliwość nie przekracza 2%. Nasiąkliwość służy do określenia okresowego pogorszenia izolacyjności cieplnej w przypadku zawilgocenia materiału. Dlatego w miejscach narażonych na działanie wody oraz wilgoci hydrofobowa AQUA PASSIVE spełni funkcję termoizolacyjną lepiej niż standardowy styropian, ponieważ jej absorpcja wody jest niewielka.


Zalety AQUA PASSIVE

1. lambda ≤ 0,031 - wysoki komfort cieplny, styropian nadaje się do budownictwa energooszczędnego
2. obniżona chłonność wody ≤ 2% -  wpływa na skuteczność termoizolacji nawet w warunkach wilgoci
3. duża wytrzymałość na obciążenia - nawet do 3 t/m2
4. kanaliki drenażowe - łatwiejsze odprowadzanie wody
5. idealna geometria oraz frezy - szczelna, trwała izolacja minimalizująca mostki termiczne


​Jak prawidłowo ocieplić fundamenty?

1. grunt przepuszczalny, 2. ściana fundamentowa, 3. ława fundamentowa, 4. izolacja przeciwwilgociowa
5. warstwa termoizolacji AQUA PASSIVE, 6. folia kubełkowa

 Grafitowy styropian szturmem podbija polskie budowy. Nic dziwnego, bo w grafitowych produktach współczynnik przewodzenia ciepła osiąga poziom niedostępny dla styropianów białych. Jakie ma to znaczenie? Przy zastosowaniu tej samej grubości styropianu grafitowego jak w przypadku styropianu białego możemy osiągnąć nawet do 30% lepsze ocieplenie. Biorąc pod uwagę, iż regulacje prawne dotyczące standardów ocieplenia zaostrzają się, styropian grafitowy stał się zyskowną alternatywą.

 

Zalety PASSIVE

1. lambda od 0,033 do 0,031 - wysoki komfort cieplny, styropian nadaje się do budownictwa energooszczędnego
2. szeroka gama zastosowań - m.in.: izolacja ścian, podłóg, dachów
3. duża wytrzymałość na obciążenia - nawet do 3 t/m2

 

​Jak prawidłowo ocieplić fasady?

1. ocieplana fasada, 2. listwa startowa, 3. warstwa gruntująca, 4. zaprawa klejąca, 5. warstwa termoizolacji PASSIVE YETICO,
6. łącznik mechaniczny, 7. siatka zbrojąca, 8. warstwa klejąca, 9. warstwa gruntująca, 10. zaprawa tynkowa

 

 

​Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z naszymi doradcami >>