Aqua - płyty o obniżonej chłonności wody

Do fundamentów, dachów zielonych

Płyty AQUA ze względu na niską nasiąkliwość (nieprzekraczającą 1-2% w zależności od typu płyty) przeznaczone są do termoizolacji w miejscach zawilgoconych oraz narażonych na działanie wody. Idealnie nadają się do ocieplenia ścian fundamentowych, dachów zielonych, pomieszczeń o dużej wilgotności, takich jak chłodnie czy myjnie.Płyty posiadają bardzo dobre parametry termoizolacyjne - współczynnik przewodzenia w zależności od typu wynosi od 0,036 [W/(m·K)] do 0,034 [W/(m·K)]. Ze względu na dużą wytrzymałość mechaniczną mogą być z powodzeniem stosowane w miejscach przenoszących duże obciążenia - nawet do 6 t/m2. Szeroki asortyment płyt w grupie AQUA pozwala na wybór optymalnego i rozsądnego kosztowo wariantu.​

 


Obniżona nasiąkliwość. Drenaż.
Idealna geometria.


Płyty AQUA produkowane są z hydrofobowego surowca w zamkniętych formach. To sprawia, że uszkodzeniu nie ulega struktura granulek, zmniejszając nasiąkliwość. 
Płyty są powtarzalne i idealnie do siebie pasują. Ułatwia to montaż, tworząc szczelną izolację i zmniejszając powstawanie mostków termicznych. 
Na zewnętrznej stronie umieszczono kanaliki drenażowe odprowadzające wodę.


 

Dowiedz się więcej

AQUA EPS-P 100
 λ≤0,036 W/(m*K)]
AQUA EPS-P 150
 λ≤0,035 W/(m*K)]
AQUA EPS-P 200 
 λ≤0,034 W/(m*K)]